Zielona Góra: „Ratują wydanych na śmierć”. Potrzebują wsparcia!

Agata i Radosław Domżał opowiadają, dlaczego zdecydowali się przyjmować „pod swój dach” byłych więźniów i osoby uzależnione.

 

Agata i Radosław Domżał kilka lat temu podjęli się heroicznej służby. Pod „swój dach” zaczęli przyjmować byłych więźniów, bezdomnych, uzależnionych i wszystkich, którzy znaleźli się na „życiowym zakręcie”. Jak twierdzą, zrobili to w myśl słów z Biblii „Ratuj wydanych na śmierć, a tych, których się wiedzie na stracenie, zatrzymaj”. Przypowieści Salomona 24.11

Radosław Domżał oddał swoje życie Panu Jezusowi około dziesięciu lat temu. Wtedy sam wychodził z problemów – jak twierdzi – po wielu „turbulencjach życiowych”. Dostał wtedy przekonanie, że ludzie którzy wychodzą z więzienia nie mają się gdzie podziać…

Wspólnie z żoną, Agatą postanowili otworzyć dla nich swój dom i uczyć ich normalnego życia. Osoby mieszkające u nich uczą brać odpowiedzialność za swoje życie. Ale uczą się też praktycznych rzeczy – jak gotowanie, czy utrzymywanie porządku, szukanie i dbanie o pracę. Małżeństwo Domżał służy tak od trzech lat, pierwsze dwa lata działali w Koszalinie, od stycznia prowadzą Dom Ojca w Zielonej Górze. Aktualnie mieszka w nim dziewięciu podopiecznych.

Cel tego domu jest taki, by człowiek mógł wyjść ze swoich turbulencji, którymi są nałogi, bezdomność, grzech. Celem nadrzędnym jest, by głosić ewangelię tym ludziom. By dzięki temu mogli rozpocząć nowe życie – mówi terapeuta Radosław Domżał.

Małżeństwo ma już konkretne owoce swojej służby. Kilka osób już się usamodzielniło, znaleźli mieszkanie i rozpoczęli pracę.

Jednak taka służba dużo kosztuje. Małżeństwo nie otrzymuje żadnych pieniędzy za swoją służbę. Dodatkowo, Radosław Domżał pracuje na budowie, by móc opłacić miesięczne rachunki.

Małżeństwo aktualnie wynajmuje dom, w którym mieszka i prowadzi służbę, co generuje blisko pięć tysięcy złotych miesięczne. Ich pragnieniem i celem jest zakup nieruchomości, wtedy koszty byłyby znacznie niższe. Dzięki temu można by było go zaadaptować go w taki sposób, by trafiające tam osoby miały lepsze warunki do zmiany swojego życia.

Na portalu Sie Pomaga ruszyła zbiórka na zakup domu. Agata i Radosław Domżał apelują o pomoc w zbiórce, która pozwoli realizować ich służbę. Więcej informacji znajduje się pod tym linkiem – https://www.siepomaga.pl/zbieramy-na-dom

Posłuchajcie też świadectw osób, które aktualnie mieszkają w Domu Ojca w Zielonej Górze.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial