W Zakościelu świętowano 30 – lecie fundacji proem

W Zakościelu świętowano 30 – lecie powstania Fundacji Proem. Organizuje ona konferencje, imprezy kulturalne i sportowe, a także wypoczynek dla dzieci i młodzieży z różnych środowisk społecznych i kościołów chrześcijańskich.

Podczas dziękczynnego nabożeństwa wspominano początki działania Fundacji. Pierwsze, w 1990 roku rozpoczęły się w Warszawie, gdzie mieściło się biuro. Wtedy dzięki heroicznej pracy wielu osób udawało się organizować wiele inicjatyw chrześcijańskich w różnych częściach kraju. Dziesięć lat później zakupiono ośrodek wypoczynkowy w Zakościelu, który był wtedy w opłakanym stanie. Udało się go jednak wyremontować. O początkach działania Fundacji opowiada jej założyciel Władysław Dwulat.

 

Ośrodek w Zakościelu to nie tylko obozy i kolonie. Fundacja jest również założycielem chrześcijańskiej szkoły „ Tomaszek” w Tomaszowie Mazowieckim. Organizuje też wiele wydarzeń dla lokalnej społeczności, między innymi „Podróż do Betlejem” czyli widowisko multimedialne opowiadające o istocie świąt Bożego Narodzenia. W widowisku, które odbywa się przez trzy weekendy uczestniczą tysiące osób.

Ze względu na panującą epidemię, w dziękczynnym nabożeństwie z okazji 30 – lecie powstania Fundacji nie mogli wziąć udziału goście ze Stanów Zjednoczonych, którzy od początku wspierali jej działalność.

Wkrótce na naszym portalu ukaże się większy materiał video, który opowiada o działalności Fundacji Proem.

Please follow and like us:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial