W Rwandzie panuje głód. Polscy misjonarze apelują o wsparcie!

Izabella Szafraniec jest misjonarką, która od wielu lat angażuje się w pomoc w krajach afrykańskich. W styczniu już po raz kolejny odwiedziła Rwandę. Jeździ tam od kilku lat i nawiązała wiele kontaktów, dzięki którym doskonale orientuje się w aktualnej sytuacji w tym kraju. Teraz, w czasie pandemii koronawirusa panuje tam głód.

Większość osób została zwolniona z pracy. Sytuacja obecnie jest jeszcze gorsza niż podczas lockdown – mówi Izabella Szafraniec.

Misjonarka przekonuje, że w tej chwili najważniejsze jest, by nakarmić tych ludzi. Przy wsparciu Ewangelikalnego Seminarium Teologicznego we Wrocławiu rozpoczęła zbiórkę pieniędzy, dzięki której możliwe będzie zakupienie jedzenia.

Co kilka dni staramy się wysłać wsparcie, na miejscu działa pastor Isaie Baho. Jest to zaufana osoba, która robi dobry użytek z tego wsparcia. Kupuje, jeździ i rozdaje żywność – dodaje misjonarka.

Oprócz tego Izabella Szafraniec chce pomóc mieszkańcom poprzez uruchomienie projektu, zakładającego wsparcie dla lokalnego mikrobiznesu.

To są bardzo proste rzeczy. Na przykład kupienie wdowie dziesięciu kur, które będzie mogła hodować i sprzedawać jajka na targu – mówi misjonarka.

Każdy może wesprzeć misjonarzy w nakarmieniu głodnych i umożliwieniu stworzenia miejsc pracy. By to zrobić, można przelać pieniądze w następujący sposób:

Izabela Szafraniec  służba misyjna: 59114020040000340278155917

 

W tytule przelewu należy wpisać „pomoc dla Rwandy”

 

lub na zorganizowaną w tym celu zbiórkę: https://pomagam.pl/rng33tmk

 

Przelewy w obcych walutach  można dokonywać przez konto paypal: https://www.paypal.me/Senttothenationsgoal

 

Cała zebrana kwota zostanie przekazana bezpośrednio osobom, które są w Rwandzie i zajmują się dostarczaniem żywności najbardziej potrzebującym rodzinom.

Posłuchajcie, jak opisuje sytuację w Rwandzie Izabella Szafraniec.

Please follow and like us:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial