W niemieckich szkołach szerzy się antysemityzm

Na antysemityzm w niemieckich szkołach skarży się Centralna Rada Żydów. Jej przedstawiciele chcą opracowania specjalnych narzędzi dla nauczycieli, które pomogą ograniczyć to zjawisko.

Przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster uważa, że szerzący się antysemityzm jest problemem strukturalnym w szkołach. Sugeruje, by nauczyciele otrzymali specjalne narzędzia do walki z tym zjawiskiem. Mają być to szkolenia oraz odpowiednie programy i materiały dydaktyczne.

– Odnajdujemy go we wszystkich przedmiotach, we wszystkich jego przejawach, na przykład także w odniesieniu do Izraela, a także wśród samych nauczycieli – mówił Schuster w wywiadzie dla gazety „Passauer Neue Presse”.

W Berlinie, w czerwcu odbyła się specjalna konferencja poświęcona temu problemowi.

„Nauczyciele wszystkich typów szkół i przedmiotów muszą umieć odpowiednio reagować na wszelkie formy antysemityzmu, w tym antysemityzm związany z Izraelem. Tu nie może być tolerancji. Nie chcemy jednak pozostawiać nauczycieli samych z tym wyzwaniem. Oprócz ukierunkowanych szkoleń i doskonalenia zawodowego należy także nadal testować programy i materiały dydaktyczne” – stwierdził Schuster w podsumowaniu konferencji zamieszczonym na stronie Centralnej Rady Żydów.

W 2021 roku Rias odnotowała łącznie 2738 incydentów antysemickich.

Please follow and like us:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial