Swarzędzki Kościół Zielonoświątkowy świętował siódmą rocznicę powstania

Siódmą rocznicę działalności świętowali 22 maja członkowie Kościoła Zielonoświątkowego „Jerusalem” w podpoznańskim Swarzędzu. – To były bardzo owocne dla nas lata – mówią członkowie Kościoła. Cieszymy się, że możemy być pomocni również dla lokalnej społeczności Swarzędza – dodają.

Choć oficjalnie jest to siódma rocznica powstania swarzędzkiego Kościoła, to jego początki sięgają 2000 roku. Już wtedy zawiązała się mała grupa swarzędzkich chrześcijan, którzy chcieli spotykać się na wspólnej modlitwie i rozważaniu Słowa Bożego. Na początku było to w pomieszczeniach należących do klubu PTTK, później – w miarę wzrostu liczby członków Kościoła – spotkania odbywały się kolejno w Domu Rzemiosła, Domu Kultury i w sali przy ulicy Miodowej. Przywódcy Kościoła – pastorzy wywodzący się z Kościoła Zielonoświątkowego w Poznaniu – byli wierni swojej służbie i to sprawiło, że Kościół wciąż się rozrastał. W tej chwili nabożeństwa odbywają się w dużej wyremontowanej sali przy ulicy Nowowiejskiej. Na uroczystości właśnie w tym miejscu był obecny biskup Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce, bp Marek Kamiński.

 

Działalność Kościoła to nie tylko nabożeństwa. Jego członkowie angażują się w wiele służb – mówi jeden z założycieli Kościoła, Wojciech Ratajczak.

 

Siódma rocznica powstania Kościoła to okazja do wspomnień. Swarzędzki zbór wywodzi się z poznańskiego Kościoła Zielonoświątkowego. To lata, które były dobrze wykorzystane, a zaczęło się wszystko niepozornie – mówi pastor Kościoła Zielnoświątkowego w Poznaniu, Piotr Wisełka.

 

Na spotkanie zaproszono również władze Swarzędza, ponieważ jego członkowie czują się częścią lokalnej społeczności. Chcemy służyć mieszkańcom tego miasta, mówi pastor Kościoła Jerusalem w Swarzędzu, Tomasz Jarząb.

 

Kościół regularnie organizuje nabożeństwa w niedzielę o godzinie 10.00, w sali przy ulicy Nowowiejskiej 18 w Swarzędzu.

 

Please follow and like us:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial