Są owoce działania Kościoła w czasie epidemii

Wojciech Wysopal, pastor Kościoła Zielonoświątkowego w Krzyżu Wielkopolskim o  akcji pomocy w czasie kwarantanny.

 

W najtrudniejszym czasie epidemii koronawirusa wiele osób odczuwało strach i niepewność. Niektóre ewangeliczne kościoły postanowiły jednak ten czas wykorzystać na głoszenie ewangelii i niesienie pomocy potrzebującym. Dziś, kiedy epidemia powoli odpuszcza widać owoce takich działań…

Konkretne działania w najtrudniejszym czasie podjęli członkowie Kościoła Zielonoświątkowego w Krzyżu Wielkopolskim. Stworzyli platformę – Pogotowie Zakupowe – dzięki której mogli komunikować się z osobami potrzebującymi wsparcia. Zgłaszały się do nich najczęściej osoby starsze.

Była to pomoc przy robieniu zakupów, czy dostarczeniu dokumentów do urzędu. Wszystkie ich działania były wcześniej konsultowane z lokalnym Sanepidem.

Pierwszy miesiąc działania Pogotowia był bardzo intensywny. Było dużo zgłoszeń. Mogliśmy dotrzeć do wielu osób i nieść pomoc, a przy okazji okazywać miłość Bożą – mówi Wojciech Wysopal, pastor kościoła zielonoświątkowego w Krzyżu Wielkopolskim.

Dzięki okazaniu pomocy i świadectwie o bożej miłości do kościoła trafiło kilka osób – jedna z nich w czerwcu się ochrzciła. Pastor Wojciech Wysopal jest przekonany, że ludzie dostrzegają bożą ingerencje w realnych działaniach Kościoła.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial