Przywódcy Kościoła Chrystusowego w Polsce spotkali się w Zakościelu

Posłuchajcie rozmowy z Andrzejem Bajeńskim, prezbiterem naczelnym Kościoła Chrystusowego w Polsce.

 

W Zakościelu odbyło się ważne spotkanie dla przywódców Kościoła Chrystusowego w Polsce. Pastorzy spotkali się, by podsumować działanie kościoła w czasie epidemii koronawirusa. Rozmawiano także o planach na kolejne miesiące.

Andrzej Bajeński, prezbiter naczelny Kościoła Chrystusowego w Polsce uważa, że spotkanie było bardzo owocne. Na zjeździe pojawiło się ponad pięćdziesięciu pastorów z różnych części Polski. Rozmawiano głównie o ostatnich, trudnych miesiącach.

Kryzysy są jak sito. Coś na tym sicie zostaje, coś przelatuje. Rozmawialiśmy o tym, co przeleciało, co może jest mniej ważne w naszej służbie, a co trzeba bezwzględne szanować, o co troszczyć się, przywracać. Kapitalny czas, modliliśmy się, żeby Pan Bóg nas otworzył, żeby jesienią były żniwa dla Królestwa Bożego – mówi pastor Andrzej Bajeński, prezbiter naczelny Kościoła Chrystusowego w Polsce.

Podczas spotkania rozmawiano o zmianach, jakie trzeba zaakceptować w obecnej sytuacji. Większą rolę niż przed epidemią w działaniach Kosćioła będzie odgrywał Internet. Jednak przywódcy podkreślają, że trzeba dażyć do tego, by jak najwięcej osób znowu pojawiało się na spotkaniach w lokalnych kościołach.

Zdjęcie: źródło Facebook/Andrzej Bajeński

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial