Przepychanki polityczne w Kościele… Co duchowni mówią na ten temat?

Zapraszamy do wysłuchania krótkiej rozmowy z Mateuszem Wicharym, przywódcą Kościoła Chrześcijan Baptystów w Polsce. 

Choć nie ma jeszcze oficjalnych wyników wyborów prezydenckich, wiele wskazuje na to, że kolejną kadencję będzie rządził prezydent Andrzej Duda. Te wybory wzbudziły w polskim społeczeństwie wiele emocji – te nie ominęły również Kościoła.

Wielu chrześcijańskich przywódców apeluje jednak, by te emocje nie wpłynęły na kondycje duchową Kościoła. Niestety w wielu ewangelicznych wspólnotach wierzącym również udzieliła się atmosfera podziału wywołanego polityką.

Do tej sprawy odniósł się Mateusz Wichary, pastor Kościoła Chrześcijan Baptystów w Polsce. Duchowny apeluje , by pomimo czasem różnych poglądów politycznych, pamiętać, że przed sobą mamy zawsze brata i siostrę w Chrystusie i to powinno być najważniejsze.

Pastor ma nadzieje również, że w Polsce nie dojdzie do podobnej sytuacji jak w Stanach Zjednoczonych, gdzie zdarzają się zbory podzielone ze względu na upodobania polityczne. W Polsce na szczęście tak się jeszcze nie stało – mówi pastor Mateusz Wichary.

Przywódca Kościoła Chrześcijan Baptystów zwraca uwagę też na to, byśmy uważali na to, jaką dyskusję prowadzimy w Internecie. Podaje przykład osób niewierzących, które odwiedziły chrześcijańskie forum, gdzie spierano się o politykę. Ta osoba powiedziała, że ze względu na prowadzoną tam dyskusję więcej tam nie zajrzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial