Prezydent Andrzej Duda docenił pracę pastora z Chełma

Henryk Skrzypkowski jest obecnie pastorem zboru Kościoła Chrześcijan Baptystów w Chełmie. Oprócz tego prowadzi rodzinę zastępczą. Przez lata wspólnie z żoną opiekowali się szesnaściorgiem dzieci, w tym kilkoma niepełnosprawnymi i z zespołem Downa. Takie poświęcenie docenili polscy prezydenci.

Po raz pierwszy, gdy ówczesny prezydent Polski Bronisław Komorowski organizował dni rodzin, zostali nominowani z województwa lubelskiego i pojechali do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Tam prezydent odznaczył ich Złotym Krzyżem Zasługi. Teraz, kolejny urzędujący prezydent, Andrzej Duda odwiedził ich w domu.

Prezydent Andrzej Duda podczas wspólnego obiadu miał okazję dobrze poznać rodzinę Skrzypkowskich, a dzięki niej również funkcjonowanie rodzin zastępczych. Ponadto Pastor Henryk Skrzypkowski zaprosił prezydenta do odwiedzenia baptystycznej kaplicy. Tam miał okazję opowiedzieć prezydentowi o funkcji baptysterium, czy też jaką rolę spełnia w kościele protestanckim kazalnica. Oprócz tego, prezydent usłyszał, że kościół spełnia również wiele funkcji społecznych w mieście.

Posłuchajcie, jak rodzina Skrzypkowskich radzi sobie z rodzicielstwem zastępczym i jak wyglądała wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w ich domu i kościele baptystycznym.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial