Pomoc Kościołowi w Syrii

Dwa miesiące po trzęsieniu ziemi, jakie nawiedziło Syrię, wciąż potrzebna jest pomoc. Również chrześcijanie jej potrzebują, dlatego organizacja Open Doors wciąż w tym celu prowadzi intensywne działania. Sprawdzaliśmy jakie są potrzeby i co można zrobić.

Open Doors w niedługim czasie po trzęsieniu zaczęła organizować akcje pomocową skierowaną do kościołów w tym kraju.

W ramach pomocy doraźnej natychmiast zaczęliśmy wspierać Kościoły i wspólnoty, które oferują schronienie ofiarom trzęsienia ziemi, tym, których domy zostały uszkodzone i tym, którzy boją się spać w swoich domach/mieszkaniach. Będziemy również wspierać dystrybucję żywności dla tych osób – czytamy na stronie Open Doors Polska

Liczba osób zgłaszających się po pomoc wciąż rośnie. Organizacja pomaga kościołom i wspólnotom, dostarczając im materace i koce w zależności od potrzeb. Przedstawiciele organizacji na bieżąco monitorują sytuację osób i rodzin chrześcijańskich, które wymagają wsparcia.

Już teraz widać jak ważna jest organizacja opieki dla osób dotkniętych traumą, dlatego planujemy zaangażować naszych doradców, którzy będą mogli pomóc osobom, które tego potrzebują – mówią przedstawiciele organizacji.

Więcej o tym, jak można pomóc przeczytacie tu – https://www.opendoors.pl/pomoc-kosciolowi-w-syrii

6 lutego 2023 o godzinie 4:17 rano potężne trzęsienie ziemi o sile 7.8 stopni w skali Richtera nawiedziło Turcję i Syrię. W katastrofie na terenie Turcji ucierpiały miasta takie jak Gaziantep, Diyarbakir, Iskenderun, region Hatay i Adana, w Syrii największe szkody poniosły Aleppo, Afrin, Idleb, Hama, Latakia i Tartus. We wszystkich tych miastach pod zawalonymi budynkami zginęło ponad 50 000 osób (stan na 24 lutego 2023), rannych zostało ponad 100 000 osób. Kościoły otworzyły swoje drzwi i organizują noclegi dla osób potrzebujących.

Please follow and like us:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial