Polski pastor o protestach

Trybunał Konstytucyjny ogłosił w ostatnich dniach wyrok w sprawie zgodności z konstytucją aborcji eugenicznej. – Przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją – orzekł Trybunał Konstytucyjny.

To wzbudziło protesty zwolenników liberalizacji prawa aborcyjnego. Od kilku dni protestu odbywają się w wielu miastach w Polsce. Podczas nich doszło do wielu zamieszek, niektórzy manifestanci dewastowali budynki i kościoły. Doszło też do ataków na osoby, które próbowały bronić miejsc przed dewastacją.

Kamil Hałambiec, pastor Kościoła Zielonoświątkowego w Lesznie uważa, że każdy powinien mieć prawo do protestów, jednak taka forma jest niedopuszczalna.

 

Pastor składa też osobiste świadectwo dotyczące przebiegu ciąży w ich rodzinie.

 

Organizacje feministyczne opublikowały w ostatnich dniach też swoje postulaty. Chcą między innymi wprowadzenia legalnej aborcji, edukacji seksualnej, antykoncepcji, świeckiego państwa i zaprzestania finansowania kościoła z budżetu państwa. Postulują również zaprzestanie nauki religii w szkołach.

Please follow and like us:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial