Podziemne miasto, w którym chronili się chrześcijanie?

Kiedyś mogło być kryjówką chrześcijan – tak o odkrytym podziemnym mieście w Turcji mówią Archeolodzy. Eksperci twierdzą, że powstało około dwóch tysięcy lat temu i mogło być domem dla nawet siedemdziesięciu tysięcy ludzi.

Archeolodzy uważają, że podziemne miasto mogło być schronieniem dla chrześcijan, którzy wykorzystywali je, jako schronienie przez prześladowaniami ze strony Rzymian. Pierwsze podziemne komory starożytnego kompleksu zostały odnalezione dwa lata temu, podczas oczyszczania i konserwacji zabytkowych ulic i domów w Midyat w prowincji Mardin w Turcji.

– Najpierw odkryto wapienną jaskinię, a następnie przejście do pozostałej części ukrytego miasta – przekazał dyrektor muzeum w Mardin Gani Tarkan, który kieruje wykopaliskami.

Archeologom do tej pory udało się odkopać 49 komór i łączące je korytarze, wśród nich zidentyfikowano studnie, pomieszczenia do przechowywania zboża, pomieszczenia mieszkalne i miejsca kultu, w tym kościół chrześcijański i dużą salę z symbolem gwiazdy Dawida na ścianie, która wydaje się być żydowską synagogą.

Południowy region dzisiejszej Turcji był zamieszkany przez chrześcijan bardzo wcześnie. Na tym obszarze wyznawcy nowej wówczas religii byli bardzo mocno prześladowani.

Please follow and like us:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial