Open Doors: zaproś prelegenta do swojego kościoła

Organizacja Open Doors zajmująca się wsparciem i informowaniem o sytuacji prześladowanych chrześcijan na świecie, wraz z otwarciem kościołów, wraca do nich z prelekcjami.

Prelegenci podczas spotkań opowiadają historie, które motywują i zachęcają do trwania w społeczności z Kościołem oraz do świętego i pobożnego życia. I choć tematy, które poruszają są smutne i niekiedy przygnębiające, to przynoszą do wspólnot wiarę, nadzieję i miłości, ponieważ wskazują na to, że Bóg jest ratunkiem dla swojego ludu. Wspólnoty mogą usłyszeć żywe świadectwa z życia prześladowanego Kościoła, o Bogu, na którym można polegać, nawet w najtrudniejszym położeniu. Dzięki tym historiom, mogą nauczyć się, co to znaczy zaufać Bogu, czym jest praktyczna chrześcijańska pomoc, i jaka jest siła modlitwy.

Pamiętam, kiedy po jednej z moich prelekcji podszedł do mnie człowiek, chcąc porozmawiać. Zauważyłem wówczas, że nagle jego pastor zaczął nerwowo krążyć w pobliżu nas. Jak się potem okazało, zaniepokojenie pastora wynikało z tego, że mężczyzna ten zawsze atakował i krytykował usługujących. Jednak tym razem to nie krytykanctwo skłoniło go do podejścia do mnie. Człowiek ten przyszedł i powiedział: „Przez to co powiedziałeś, zobaczyłem, że jestem prześladowcą mojego Kościoła”. Niesamowitym jest, do jakich przemyśleń i decyzji może prowadzić świadectwo! – mówi Maciej Maliszak z Open Doors Polska.

Jeżeli chcesz zaprosić prelegenta do swojej wspólnoty, napisz na maila maila: [email protected] . Usługujący nie pobierają opłat za przyjazd.

Maciej Maliszak o służbie w kościołach.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial