Open Doors: w Chinach z Internetu znikają treści chrześcijańskie

Chrześcijanie w Chinach mają coraz trudniejszy dostęp do Biblii. Bez problemu mogą ją pozyskać tylko członkowie kościołów kontrolowanych, zrzeszonych w ramach Patriotycznego Ruchu Potrójnej Autonomii. Z Internetu znika też coraz więcej treści chrześcijańskich, z których korzystali Chińczycy – informuje Open Doors Polska.

Chrześcijanie w Chinach najchętniej korzystają z Biblii w swoich telefonach komórkowych. Od czasu wybuchu pandemii chrześcijańskie spotkania i nauczenie coraz częściej przenoszone są do Internetu. Jednak coraz surowsze przepisy doprowadziły do zniknięcia z sieci wielu treści chrześcijańskich i prawie wszystkich Biblii. Korzystanie z drukowanej Biblii jest obecnie wśród chińskich chrześcijan raczej wyjątkiem niż regułą – czytamy na stronie Open Doors Polska.

Aby lepiej kontrolować media społecznościowe, Chiny wprowadziły nowe przepisy. Utrudniają one dostawcom aplikacji wprowadzanie ich produktów na rynek, ponieważ każda aplikacja musi ubiegać się o odpowiednie pozwolenie. Znane Open Doors przypadki wskazują, że spełnienie wszystkich wymogów procesu ubiegania się o takie zezwolenia jest obecnie prawie niemożliwe.

Na przykład znana aplikacja biblijna „Olive Tree” musiała usunąć swoją aplikację z App Store w październiku.
Organizacja niosąca pomoc prześladowanym chrześcijanom informuje, że w 2018 r. rząd chiński zakazał sprzedaży drukowanych Biblii przez Internet.

Od tego czasu tylko księgarnie przy kościołach uznanego przez państwo Patriotycznego Ruchu Potrójnej Autonomii oferują jeszcze możliwość legalnego zakupu Biblii w formie książkowej. Z tego powodu aplikacje biblijne szybko stały się normą dla chińskich chrześcijan. W sytuacji większej kontroli Internetu pod względem tych treści, sytuacja znacznie się pogorszyła. Open Doors Polska apeluje o modlitwę o chińskich chrześcijan.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial