Open Doors: Syryjczyków nie stać na chleb, potrzebna pomoc

Od 2011 roku w Syrii trwa wojna. Ten konflikt odcisnął swoje piętno na całym Bliskim Wschodzie oraz poprzez kryzy migracyjny na Europie (w tym i Polsce). Open Doors od samego początku konfliktu jest z syryjskimi chrześcijanami i niesie im pomoc.

O sytuacji w Syrii, Maciej Maliszak z Open Doors Polska.

Obecnie w Syrii mamy dotyczenia z wielkimi kryzysem humanitarnym. O jego skali dobitnie świadczy to, że około 82% Syryjczyków nie stać na chleb. Chrześcijanie w Syrii są zmęczeni – zmęczeni wojną i konsekwencjami, jakie przyniosła. Potrzebują naszej modlitwy jeszcze bardziej niż kiedykolwiek.

W ciągu ostatnich kilku tygodni sytuacja gospodarcza pogorszyła się z powodu pandemii koronawirusa i nowych sankcji amerykańskich. Ceny żywności i przedmiotów codziennego użytku wzrosły prawie dwukrotnie. Nasze kościoły partnerskie nadal rozdają pomoc ludziom w potrzebie. Jednak nasi partnerzy są zmuszeni wkładać do paczek coraz mniej produktów, ponieważ ich ceny bardzo wzrosły. Większość Syryjczyków nie ma pracy, ale nawet ci, którzy pracują, dostają tak mało pieniędzy, że to nie wystarcza na utrzymanie. Nasi syryjscy partnerzy chcą pomóc każdemu, kto jest w potrzebie, ale jest to po prostu niemożliwe. Ze względu na ekstremalny wzrost cen, pomagają mniejszej liczbie osób.

Prosimy, módlcie się za mieszkańców Syrii.

Módlcie się za ludzi, którzy nie mają wystarczającej ilości jedzenia.

Módlcie się za młodych ludzi bez perspektyw.

Módlcie się za kościoły, które chcą dać ludziom praktyczną pomoc i duchową nadzieję.

Każdego, kto chce wesprzeć naszą pracę w Syrii zachęcę do odwiedzenia strony internetowej www.opendoors.pl/syria, i zobaczenia jakie projekty realizujemy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial