Open Doors Polska: wyślij kartkę do żony pastora

Ponad 4 lata temu, 13 lutego 2017 roku został uprowadzony pastor Raymond Koh. Niepewność wynikająca z braku wiedzy o miejscu jego pobytu i z tego, czy w ogóle żyje jest emocjonalnie bardzo wyczerpująca dla żony Raymonda, Susan i ich trojga dorosłych dzieci: Jonatana, Estery i Elizabeth. Prosimy, pokaż Susan i jej dzieciom, że wiesz o ich sytuacji, poprzez wysłanie do nich kartki lub listu ze słowami pocieszania.

Czułam się zestresowana, straumatyzowana, zdezorientowana i zagubiona […], nie mogłam spać, nie miałam apetytu i zaczęłam mieć ataki paniki.

Tak Susan opisuje pierwszy tydzień po porwaniu męża. Jednak Susan nie poddała się i od tamtej pory niestrudzenie pracuje nad rozwiązaniem tej sprawy.

To było i jest dla nas trudne. Mamy wiele wyzwań, jesteśmy zastraszani i nękani przez policję – mówi, opisując to przez co przechodzą. Lecz Jezus jest naszym dobrym pasterzem, prowadzącym nas przez wszystkie doliny.

Według dochodzenia przeprowadzonego przez Malezyjską Komisję Praw Człowieka, za uprowadzeniem stoi jednostka specjalna policji. Powody porwania nie są jasne, lecz zniknięcie pastora może mieć związek z zarzutami jakie mu stawiono odnośnie jego pracy ewangelizacyjnej, ponieważ w Malezji głoszenie Ewangelii muzułmanom jest nielegalne. W 2020 roku Susan złożyła pozew przeciwko policjantom i rządowi, którzy utrudniali śledztwo w tej sprawie. Proszę, módlcie się, aby dochodzenie sądowe przyniosło wyjaśnienie sytuacji i doprowadziło do uwolnienia Raymonda. Pamiętaj o nich w modlitwie.

Więcej informacji znajdziesz na: Zachęć Susan z dziećmi | Open Doors Polska

Maciej Maliszak Open Doors Polska.

Please follow and like us:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial