Open Doors: Izolacja domowa wzmaga prześladowania

Rupa, 21 letnia chrześcijanka z Indii jest prześladowana przez swojego ojca za wyznawaną wiarę. Organizacja Open Doors zaopiekowała się nią i przejęła na siebie opłacanie kosztów studiów i zakwaterowania w akademiku po tym, jak ojciec odmówił jej utrzymania.

Obecnie sytuacja Rupy znacznie się pogorszyła. Została zmuszona do powrotu do domu po tym, gdy uczelnię i akademik zamknięto z powodu pandemii. Oznacza to dla niej przerwanie studiów na ostatnim roku edukacji.

Po powrocie do domu zauważyła u siebie symptomy typowe dla koronawirusa. Za namową swojej matki i w tajemnicy przed ojcem Rupa zgłosiła się do szpitala na testy, które potwierdziły tę chorobę, po czym została skierowana na zamknięcie w izolacji domowej. W konsekwencji od dwóch tygodni przebywa w domu na kwarantannie.

Jej ojciec jest osobą porywczą; ma pretensje do córki o to, że zgłosiła się do szpitala, zabrania jej kontaktów z innymi chrześcijanami.

Módlmy się o wyjście z choroby i bezpieczeństwo dla Rupy oraz o uzdrowienie relacji w jej rodzinie. Módlmy się też za wszystkich chrześcijan, którzy doświadczają podobnych problemów w krajach objętych pandemią, szczególnie za tych nawróconych z islamu i buddyzmu.

Źródło: Open Doors Polska

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial