Nowe obostrzenia: mniej osób w kościołach

Przypominamy, że rząd wprowadził nowe restrykcje związane z padnemią koronawirusa. Odnoszą się one również do spotka w kościołach. Od niedzieli w może w nich przebywać maksymalnie jedna osoba na 15 metrów kwadratowych sali. Takie obostrzenia mają jak na razie obowiązywać do 29 listopada.

Nie jest tajemnicą, że przez takie ograniczenia organizacja spotkań w wielu kościołach ewangelicznych będzie niemożliwa. Wielu pastorów zachęca do uczestnictwa w spotkaniach za pośrednictwem Internetu.

To nie jedyna zmiany, jakie wprowadził rząd. Od poniedziałku uczniowie klas 1-3 będą uczyć się zdalnie, przypomnijmy, że wcześniej podjęto decyzję o zdalnej nauce dla starszych uczniów.

„Rozszerzamy nauczanie zdalne również na klasy 1-3 i przedłużamy okresy nauki zdalnej dla uczniów od 4 klasy do 29 listopada” – powiedział na konferencji prasowej Mateusz Morawiecki.

Rząd dodatkowo przeznaczył na wsparcie pracy zdalnej przez nauczycieli bon na zakup akcesoriów do pracy zdalnej w wysokości 500 zł.

Zmiany czekają także placówki kultury – teatry, kina, muzea i galerie, wszystkie zostały zamknięte. Natomiast hotele będą dostępne wyłącznie dla osób odbywających podróże służbowe. Dodatkowe oboetrzenia wprowadzono również w sklepach, w tych do 100 m2 będzie mogła przebywać 1 os na 10m2, a w sklepach pow. 100m2 pozostaje 1os/15m2, a sklepy w galeriach handlowych będą zamknięte z wyjątkiem spożywczych, aptek, drogerii czy usług.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial