Mężczyźni z duszpasterstwa Szamgar spotkali się w Zakościelu

Liderzy z Duszpasterstwa Mężczyzn SZAMGAR spotkali się w Zakościelu. Był to czas bliskich relacji i inspiracji potrzebnej do prowadzenia pracy w lokalnych zborach.

Na spotkaniu pojawili się mężczyźni – liderzy z około 70 zborów w Polsce. W sumie regularna praca prowadzona jest w około 100 kościołach w Polsce.

Nie zależy nam na ilości, ale na tym żeby rozwijała się służba mężczyzn w lokalnych społecznościach. Aby mężczyźni nie byli wycofani, ale zaangażowani w rożnych dziedzinach życia…w domu, w rodzinie, kościele, pracy, w mieście – by wywierali w tych miejscach Boży wpływ – mówi Grzegorz Wąs, jeden z liderów duszpasterstwa mężczyzn.

Mężczyźni z lokalnych wspólnot mają swoje spotkania przynajmniej raz w miesiącu. Są to najczęściej wspólne wyjazdy, podczas których budowana jest jedność i braterstwo. Niejednokrotnie wyjazdy są męskimi wyzwaniami związanymi z pokonywaniem trudności np. podczas górskich wędrówek, czy spływów kajakowych. Ale mężczyźni w swoim gronie spotykają się również na miejscu oglądając np. filmy poruszające kwestie męskiej odpowiedzialności.

W Zakościelu był wspólny męski czas modlitwy, uwielbienia, rozmów i szkoleń. Dzielono się również radościami, ale i rozmawiano o wyzwaniach służby. Takie spotkanie odbywa się raz w roku, jednak są plany, by organizować je częściej. Liderzy służby są ze sobą również w ciągłym kontakcie dzięki spotkaniom za pośrednictwem Internetu.

Służba Duszpasterstwa Mężczyzna Szamgar działa trzy lata. Zrzesza mężczyzn z wielu chrześcijańskich denominacji.

Please follow and like us:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial