KZ: Kongres przyniósł wiele dobrych owoców

Tegoroczny Kongres Kościoła Zielonoświątkowego odbywał się w Świnoujściu. Pomimo panującej epidemii koronawirusa, obyło się bez problemów. Posłuchajcie, co o Kongresie mówi Marek Kamiński, biskup Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce.

Tegoroczny Kongres odbywał się pod hasłem „Bardziej błogosławione jest…”. Codziennie poruszano kilka ważnych tematów dotyczących służby, hojności, uwielbienia, uświęcenia i dbania o odpoczynek.

Marek Kamiński, biskup Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce mówi, że jednym z głównych celów wyjazdu było budowanie wiary uczestników, dodawanie im otuchy i zachęty, które teraz jest niezwykle ważne. Istotne było również wyposażenie do służby w lokalnych kościołach.

Ważne podczas wyjazdu było także budowanie relacji i odpoczynek. To też się udało. Ośrodek wypoczynkowy znajdował się osiemset metrów od morza, co sprzyjało spacerom i długim rozmowom.

Podczas Kongresu przestrzegano wszystkich zaleceń sanitarnych. Nie odnotowano żadnych problemów związanych z panującą epidemią koronawirusa. Kongres odbył się w ramach dwóch turnusów – od 28 czerwca do 10 lipca.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial