Książka za książkę

Obok budynku Wspólnoty Wolnych Chrześcijan w Bielsko-Białej, przy ulicy Smolnej 19, stanęła gablota z książkami. To tak zwana wymienialnia – każdą ze znajdujących się tam książek można sobie zabrać, a w zamian zostawić inną.

Pomysł jest znany na świecie jako book crossing. W bielskiej wymienialni w tej chwili znajdują się przede wszystkim książki chrześcijańskie, ale nie tylko. -Pochodzą od darczyńców z naszej wspólnoty. Są to zarówno książki nowe, jak i używane. Z tej witryny może jednak skorzystać każdy, kto przyniesie swoją książkę – wyjaśnia Piotr Żądło z bielskiego zboru. – Ulica Smolna, przy której znajduje się zbór to popularny deptak, więc jest tu sporo ludzi i wiele się dzieje. W pobliżu znajduje się lotnisko, dokąd na spacer wybierają się często mieszkańcy miasta i turyści.

Celem tej akcji jest propagowanie czytelnictwa, w tym głównie Pisma Świętego i dobrych książek chrześcijańskich. Obecnie w wymienialni znajduje się około 150 książek i są to między innymi takie tytuły, jak „Rozmowy o Biblii”, „Joni” – autobiografia Joni Eareckson, „Żyjąc jako ludzie nadziei” czy po prostu Biblia. Są też książki angielskojęzyczne.

 

Please follow and like us:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial