Książka, dzięki której dzieci chętniej sięgają po Biblię

Wielu chrześcijan uważa, że pandemia koronawirusa – pomimo wielu trudności – przyniosła też dużo dobrych owoców. Jednym z nich jest książka dla dzieci – „Detektywi Starego i Nowego Testamentu”, która powstała właśnie w tym czasie. W przygotowaniu już kolejne publikacje, dzięki którym dzieci chętniej sięgają po Biblię. 

Książka „Detektywi Starego i Nowego Testamentu” to zbiór scenariuszy i materiałów do lekcji biblijnych. Zawiera ćwiczenia, które dzieci mogą rozwiązywać indywidualnie albo w grupie, zagłębiając się przy tym w historie pochodzące z Pisma Świętego. Autorka książki – Dorota Nowakowska – przekonuje, że jest ona odpowiedzią na pytanie – co zrobić, by Biblia naszych dzieci nie kurzyła się na półce?

Książka przekazuje biblijne historie w barwny, łatwo przyswajalny sposób. Pytania, zagadki, szyfry czy quizy wymagają szczegółowego dochodzenia.

Książka prawdopodobnie niebawem będzie wykorzystywana w wielu kościołach chrześcijańskich jako pomoc na niedzielnych lekcjach biblijnych.

Już we wrześniu pojawi się kolejna publikacja Fundacji NOVO. Co tym razem przygotowała dla dzieci jej autorka Dorota Nowakowska?

 

Dorota Nowakowska, autorka książki jest członkiem Wspólnoty K5N w Poznaniu, od wielu lat prowadzi służbę wśród dzieci i młodzieży, podejmując różne wyzwania. Jest również jedną z założycielek Fundacji NOVO.

Please follow and like us:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial