Kościół Uliczny świętuje 10 – lecie istnienia. Rozmowa z jego założycielem Pawłem Bukałą.

Kościół Uliczny świętuje 10 – lecie istnienia. Przez ostatnią dekadę udało się pomóc wielu potrzebującym. Sama inicjatywa bardzo się rozrosła. Dziś Kościół Uliczny działa w czternastu miastach w Polsce. O początkach działania i owocach służby rozmawiamy z jego założycielem pastorem Pawłem Bukałą.

Grupa chrześcijan z Warszawy w 2009 roku prowadziła służbę wśród bezdomnych w formie „streetworking’u”. Odwiedzano bezdomnych na ulicy i oferowano im pomoc. Była to również doskonała okazja do głoszenia ewangelii. Pastor kościoła Genesis w Warszawie, Paweł Bukała widział jednak większą potrzebę pracy z bezdomnymi. Dzięki pomocy pastora Artura Pawłowskiego z Kanady postanowił założyć Kościół Uliczny, podczas którego bezdomni są karmieni, ale przede wszystkim mogą uczestniczyć w nabożeństwie „pod chmurką”. Pierwsze takie spotkanie w centrum Warszawy odbyło się 1 września 2010 roku.

Taka inicjatywa spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem i coraz więcej kościołów zaczęło przyłączać się do niej. Jest bardzo wiele świadectw przemienionego życia, dzięki działaniu Jezusa Chrystusa w Kościele Ulicznym. W jego działalność zaangażowało się podczas ostatnich lat wiele kościołów, dziś jest to projekt ponad denominacyjny – liczy się tu tylko pomoc najbardziej potrzebującym.

Oficjalne świętowanie 10 – lecia Kościoła Ulicznego odbędzie się 9 września. Start – godz.19.00 Metro Centrum Warszawa!!!

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial