Kiedy polecimy do Izraela?

Od 13 czerwca 2020 r. w Polsce przywrócona została możliwość swobodnego podróżowania pomiędzy krajami Unii Europejskiej. Należy jednak pamiętać, że granice zewnętrzne UE nadal pozostają zamknięte. Oznacza to, że na możliwość odwiedzenia Izraela musimy jeszcze nieco poczekać. Jak długo?

Komisja Europejska rekomenduje państwom strefy Schengen stopniowe otwieranie granic zewnętrznych już od 1 lipca br. Można więc przypuszczać, że zmiany tego typu będą miały miejsce również w naszym kraju, jednak na ten moment nie znamy jeszcze dokładnej daty ich wprowadzenia.

W sytuacji, gdy możliwy stanie się wyjazd z Polski do krajów spoza Unii Europejskiej, pamiętajmy, że nierozstrzygnięta pozostaje kwestia przyjmowania obcokrajowców przez sam Izrael. Od 18 marca 2020 r. wszyscy cudzoziemcy zostali objęci zakazem wjazdu na terytorium tego kraju. Przekroczyć granice mogą jedynie jego obywatele oraz osoby posiadające prawo do stałego pobytu.

Trudno spekulować, kiedy w Ziemi Świętej ponownie zawitają obcokrajowcy. Zakaz wjazdu obowiązuje do 30 czerwca br. Nie ma niestety pewności, czy nie zostanie on ponownie przedłużony. I choć kilka linii lotniczych od lipca planuje reaktywować połączenie Polska – Izrael, w czasie walki z epidemią COVID-19 sytuacja może zmieniać się z dnia na dzień.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial