KCHB: 4 nowe zbory

W Polsce zarejestrowano kolejne cztery zbory baptystyczne.

 

– Zbór KCHB w Chorzowie
– Zbór KCHB „Wspólnota Św. Trójcy” w Cieszynie
– Zbór KCHB „Kalwaria” w Górze Kalwarii
– Zbór KCHB „Kościół Droga Życia” w Poznaniu

 

W sumie w polskich strukturach Kościoła Chrześcijan Baptystów zarejestrowanych jest obecnie 106 zborów. Mateusz Wichary, zwierzchnik Kościoła Chrześcijan Baptystów w Polsce zaznacza, że jest wiele korzyści bycia w strukturach kościelnych. Jeśli jest to mała grupa, to otrzymuje wsparcie od większych kościołów. O wiele łatwiej wtedy jest jej się rozwijać.

 

Zbór kilkudziesięcioosobowy ma pewne deficyty, czy to doświadczenia, kompetencji czy prawne, wtedy istnienie szerszego kontekstu dziedzictwa, mądrości, rozwiązań – jest wielkim błogosławieństwem – mówi pastor Mateusz Wichary.

 

 

Pastor Mateusz Wichary podkreśla również, że tak samo jak w rodzinach mamy pewne dziedzictwo duchowe, tak samo w wyznaniach mamy dziedzictwo duchowe, z którego możemy czerpać. Lekceważenie tego dziedzictwa i zakładanie zboru bez wsparcia wierzących osób może okazać się nieroztropnością.

 

 

Jarosław Pietrzak, ze zboru – Droga Życia w Poznaniu docenia bycie w strukturach kościelnych Kościoła Chrześcijan Baptystów. Cieszy się szczególnie z możliwości, jakie to stwarza.

 

 

Wierzymy, że takie było Boże prowadzenie. Ta rodzina kościołów jest przyjazna wobec nowych kościołów. Daje dużą przestrzeń do prowadzenia służb. Daje także dużą autonomię lokalnym wspólnotom – mówi  Jarosław Pietrzak.

 

 

Każdy, kto chciałby dołączyć do rodziny zborów Kościoła Chrześcijan Baptystów powinien zgłosić się do Rady Kościoła. Tam dowie się, jak wygląda procedura takiej rejestracji.

Posłuchajcie całej wypowiedzi Pastora Mateusza Wicharego.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial