Honorata i Piotr Wąsowscy o wyzwaniach w Ugandzie

Drodzy Darczyńcy i Przyjaciele, po dłuższej przerwie w pisaniu pragniemy podzielić się kilkoma informacjami. M.in. 22 sierpnia czeka nas rozprawa sądowa – o tym więcej w dalszej części.

W poniedziałek 22 sierpnia czeka nas pierwsza rozprawa sądowa z osobami, które zamierzały ukraść naszą misję (szkoły i inne obiekty). Oni nas pozwali – my się będziemy bronić, przedstawiając fakty i prawdę. Prosimy o modlitwę, by zatrumfowała sprawiedliwość, by sędzia był nieprzekupny i by to dzieło Boże zostało zachowane. Ostrzegamy Was przez kontaktami przez Facebook szczególnie z Ugandyjczykami, którzy pod pozorem współpracy z nami, przestawiania starych zdjęć lub posługowaniem się logiem Gate of Hope, będą próbowały wyłudzać od Was pieniądze.

Nie autoryzowaliśmy żadnego z takich działań. Najlepiej w takim przypadku skontaktować się z nami. ZACHĘCAMY DO ZAJRZENIA NA NASZĄ STRONĘ www.uganda.info.pl bo wstawiliśmy wiele zaległych wpisów z tego roku, począwszy od stycznia.

Mimo wielu trudności i presji z wielu stron kontynuujemy działania misyjne. Były momenty, gdy problemy nas przytłaczały i pojawiała się niepewność oraz obawy. Zostaliśmy w Ugandzie i kontynuujemy to dzieło głównie dlatego, że dobrze wiemy o tym, że to sam Pan Bóg nas do tego powołał.

Jemu dzięki – za łaskę i wszystko, co wraz z Wami tutaj czynimy! Mija już 2,5 roku odkąd przyjechaliśmy z dziećmi do Ugandy na dłuższy pobyt. Nie spodziewaliśmy się, że w tym czasie dotkną nas prześladowania, że będziemy musieli się ukrywać przez groźbę deportacji (z powodu knucia przeciwko nam), oraz tego że nasze szkoły od 8 miesięcy będą musiały mieć nieustanną ochronę policji.

Dzięki Bogu, że pani Prezydentowa Janet Museveni zainterweniowała w tych problemach i od listopada zeszłego roku mamy względny spokój i stabilizację w misji. Choć od czasu do czasu wrogowie i ich opłaceni poplecznicy oczerniają nas w mediach i próbują nas zastraszyć na różne sposoby. Doświadczamy też jak ich korumpowanie urzędników, zamyka oczy urzędników na prawdę i wybierają nie to, co służy dobru społecznemu, ale raczej prywatnemu interesowi kilku osób.

Pomimo tych przeciwności z sukcesem zakończyliśmy drugi semestr szkolny. W trzech szkołach naszej organizacji „Gate of Hope” uczy się ponad 600 uczniów (ubogich i sieroty). Szkoły działają i są wspierane przez polskich darczyńców, dziękujemy!

Wprowadziliśmy lekcje biblijne dla uczniów i nauczycieli oraz roczny program czytania Pisma Świętego. Tygodniowo mamy (Piotr i Honorata) 12-15 grup biblijnych. Dużo czasu zajmują też spotkania organizacyjne z pracownikami i urzędnikami. Nadal dostarczamy różnorodną pomoc dla biednych na wsiach, zakładamy im małe działalności dochodowe i zawozimy żywność.

Wspieramy parę okolicznych szkół i kilka domów dziecka. Z Waszą pomocą mogliśmy opłacić wydatki szkolne dla ponad 1000 dzieci w obu semestrach tego roku szkolnego. Dziękujemy bardzo! W minionych miesiącach gościliśmy kilkoro wolontariuszy w Polski, którzy byli bardzo pomocni.

Przewińcie sobie, by zobaczyć na stronie chociaż tytuły i zdjęcia. Chcielibyśmy też poprosić o włączenie się w zbiórkę na zakup żywności dla głodujących ludzi z regionu Karamoja https://misjafryka.wordpress.com/2022/08/01/ludzie-w-ugandzie-umieraja-z-glodu/

Planujemy się tam wybrać za 2 tygodnie, by zawieść ten dar wsparcia od Polaków. Mineło już 15 lat, odkąd Honia po raz pierwszy znalazła się w Ugandzie: https://misjafryka.wordpress.com/2022/07/09/honia-15-lat-w-ugandzie/ Misja się rozwija, bo wielu z Was dołączyło ? Dziękujemy, że z nami jesteście poprzez Wasze modlitwy, słowa zachęty i finanse. Niech dobry Bóg Was błogosławi!

Honorata i Piotr Wąsowscy

Please follow and like us:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial