Generacja Plus przemierza Polskę – przyłącz się do ewangelizacji!

Misja Generacja Plus odwiedziła w ciągu ostatnich dwóch tygodniu już sześć miejscowości. Ostatnio byli w Lesznie, Grudziądzu i Tucholi. Odwiedzą jeszcze około trzydziestu miejscowości w Polsce. Każdy może się do nich przyłączyć!

Młodzi misjonarze z różnych kościołów postanowili poświęcić część wakacji, by udać się na misję, głosić ewangelię. Choć każda z miejscowości, do której docierają ma inny charakter, przyjęcie jest pozytywne – mówią misjonarze.

Posłuchajcie, co o misjach mówi Kornelia Fedorczyk Cabrera.

Ewangeliści proponują ciekawy, przyciągający uwagę program, ale tym na czym najbardziej im zależy to prowadzenie Ducha Świętego. I tak się dzieje. O to fragment facebookowego wpisu jednej z liderek, po misji w Lesznie:

„Razem z Mileną, osobą z Leszna, która mi pomagała, stwierdziłyśmy, że nie będziemy robiły klubów młodzieżowych. Powód był jeden – żadna z nas nie czuła się dobrze w roli organizatora takowych. Jednak to, co się zadziało pierwszego dnia misji, sprawiło, że od razu musiałyśmy zmienić taktykę. W życiu z Bogiem jest tak, że Jego plany często różnią się od tych naszych „bezpiecznych”, których bardzo chcemy się trzymać. W momencie, gdy mówisz Bogu „tak”, On bierze to na poważnie i widzisz, jak zaczynają się zmieniać rzeczy dookoła. To, co uważałam za moje własne ograniczenie, jak organizacja klubów młodzieżowych, Bóg wykorzystał do pokazania swojego serca względem leszczyńskich młodych ludzi przebywających codziennie w parkowej altanie. Nigdy byśmy nie nawiązali relacji z tymi osobami, gdyby nie Bóg. Poważnie. Pewnie byłoby tak, że trochę byśmy z nimi pogadali, wymienili zdania, i potem pożegnali, nie wiążąc z tym żadnych nadziei. Pierwszego dnia rozpoczęliśmy akcje dopiero po południu. Na 17 zaplanowaliśmy wyjście z akcją Bożego Narodzenia, planowaliśmy tylko przejść przez park, docelowo kierując się na rynek. Jednak po 15 minutach zaczęło intensywnie padać, więc zmuszeni zostaliśmy do tego by schować się właśnie w tej altance, gdzie siedziała młodzież. Siłą rzeczy spędziliśmy z nimi ponad godzinę. Nikt z nas ani z nich nie mógł się ruszyć, tak mocno padało. Dzięki temu, po prostu zaczęliśmy rozmawiać, budować relację z ludźmi, którzy pewnie nigdy by nie przyszli na taki „zaplanowany i zorganizowany” klub młodzieżowy. Nauczyłam się, że każde środowisko jest inne. By najpierw działać – należy się wpierw zapoznać z daną społecznością. Widziałam, jak bardzo Bogu zależy na tych, których miasto z policją i strażą miejską na czele już dawno skreśliło”.

Misjonarze zachęcają do przyłączenia w działania. Apel kierowany jest w szczególności do wierzących z lokalnych kościołów. Wszystkie informacje dotyczące terminów można znaleźć na facebookowym profilu Generacja Plus. Informacje o działaniach misji można znaleźć również na Instagramie i stronie internetowej – jadenamisje.pl.

Zdjęcie, źródło: Greneracja Plus

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial