Nowe wyzwania – dajemy radę

CYKL

Nowe wyzwania - dajemy radę

Cykl Nowe wyzwania – dajemy radę to seria wywiadów z doświadczonymi liderami, animatorami życia duchowego i pastorami zasłużonymi dla współczesnego Kościoła w Polsce oraz innych krajach. Inicjatywa dialogu podejmowana jest w ramach działalności Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej we Wrocławiu. Rozmowy prowadzi kanclerz EWST oraz koordynator Instytutu Rozwoju Kościoła – Marek Kucharski. Rozmowy w dużej mierze dotyczą tego, jak osoby wierzące mogą radzić sobie ze współczesnymi wyzwaniami, takimi jak pandemia czy napięcia na tle rasowym w USA. Wywiady to duża dawka inspiracji oraz zachęta dla wszystkich, którzy potrzebują ożywić i ugruntować swoją wiarę lub po prostu posłuchać mądrych bożych ludzi. Filmy w angielskiej wersji są dostępne z polskimi napisami.

Nowe wyzwania – dajemy radę. Z Timem Laniakiem rozmawia Marek Kucharski
Nowe wyzwania – dajemy radę. Z Christie Murphy rozmawia Marek Kucharski
Christie Murphy przez 22 lata pracowała w Polsce jako nauczycielka języka angielskiego i misjonarka. Od 8 lat działa w Wielkiej Brytanii, gdzie najpierw przekazywała swoją wiedzę na temat nauczania języka angielskiego i wykorzystywania go jako narzędzia w służbie, a obecnie pracuje z uchodźcami, którzy uciekli przed wojną, prześladowaniami i biedą. Większość z nich to muzułmanie. Christie jest członkiem zespołu, oferującego im wsparcie, praktyczną pomoc, lekcje angielskiego i przyjaźń. Może także dzielić się z nimi Dobrą Nowiną.
Nowe wyzwania – dajemy radę. Z Mark Young rozmawia Marek Kucharski

Dr Mark Young jest prezesem Denver Seminary, teologicznym pedagogiem i przywódcą duszpasterskim. W ostatnich miesiącach w USA stało się jednym krajów, gdzie wykrywano najwięcej zakażeń koronawirusem. Również głośno zrobiło się fali protestów przeciwko rasizmowi. Jak na te wydarzenia reagują środowiska protestanckie?

Nowe wyzwania – dajemy radę. Z Radkiem Grygorukiem rozmawia Marek Kucharski
“Kościół w wielkim mieście” – czy ma żyć swoim życiem, czy aktywnie angażować się w życie miasta? Stawiać granice, czy raczej burzyć mury? Jaka jest rola kościoła w trudnych czasach?
Nowe wyzwania – dajemy radę. Z Norbertem Palimąką rozmawia Marek Kucharski

Jesteśmy w kryzysie, spowodowanym przez panującą pandemię. Sytuacja zmusza nas do bycia kreatywnymi, żeby nasze pokolenie poradziło sobie ze współczesnymi wyzwaniami.

Instytut Rozwoju Kościoła mieszczący się w Ewangelikalnej Wyższej Szkole Teologicznej stawia sobie za cel praktyczne wsparcie Kościoła w Polsce w postaci szkoleń, nauczań oraz doradztwa związanego z prowadzeniem i działalnością kościołów.

Więcej informacji o IRK można znaleźć w linku: 

https://www.ewst.pl/irk/#1580324281680-5f16d09e-b885.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial