Ewangeliczne środowisko zaprezentuje się w Sejmie

Środowisko ewangeliczne w Polsce będzie miało okazję zaprezentować swoją działalność w Sejmie RP. Taka okazja pojawi się już 30 września, przyjść może każdy.

O planach spotkania opowiada Mateusz Wichary, przewodniczący Rady Kościoła Chrześcijan Baptystów w Polsce.

Taka możliwość pojawi się po raz pierwszy w historii. W spotkaniu może wziąć udział każdy. Chodzi o to, by jako ewangeliczni chrześcijanie dać poznać się polskim parlamentarzystom – posłom i senatorom.

Konferencja organizowana w Sejmie zawsze jest wydarzeniem, które pokazuje siłę środowiska. Chcemy pokazać, że istniejemy, że mamy swoje miejsce w społeczeństwie – mówi Mateusz Wichary, przewodniczący Rady Kościoła Chrześcijan Baptystów w Polsce.

Parlamentarzyści podczas konferencji poznają historię środowiska ewangelicznego w Polsce. Będzie też prezentacja działań dwóch chrześcijańskich uczelni – Wyższej Szkoły Teologiczno – Społecznej i Wyższego Baptystycznego Seminarium Teologicznego w Warszawie. Posłowie i senatorowie usłyszą również o szerokich działaniach społecznych i charytatywnych, które są realizowane przez różne denominacje w Polsce.

W programie jest również zwiedzanie Sejmu. Jednak, by wziąć udział w spotkaniu niezbędna jest wcześniejsza rejestracja. Tutaj znajduje się link do formularza rejestracyjnego – https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfqR_cJnzr7qVTxgG_KDOoiR5GFTfoGr77GPbap5ZrGh2S78w/viewform?fbclid=IwAR2TC-b_ueubvTYSlDAUb6QQ6pwDSeC_c7cAWBbD5pld4zBI3WXzkzjXFk0

Spotkanie odbędzie się 30 września 2020 o godz. 9.00 (wejście otwarte od godz. 8.00) w Sali Kolumnowej.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial