„Cud Samuela” – ukazała się książka dr Elżbiety Bednarz

Książka jest zbiorem wspomnień byłej dyrektorki szkoły związanych z szukaniem i remontem budynku dla chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samuel w Warszawie. Gdyby Bóg w tej sprawie nie zadziałał, szkoła dziś nie miałaby prawa istnieć – mówi autorka. Posłuchajcie niesamowitej historii, jak wyglądała walka o budynek i jakich cudów doświadczyła Elżbieta Bednarz.

 

Będąc niesamowicie wdzięczna Bogu za wybranie mnie do arcytrudnego zadania, a także pewnym ludziom, bez których nie byłoby szans powodzenia, chciałam pozostawić po tym, czego byłam naocznym świadkiem, ślad wspomnień, który jest świadectwem Bożego cudu – pisze Elżbieta Bednarz.

Autora dodaje, że książka, którą napisała skupia przede wszystkim uwagę na cudzie „Samuela”, czyli zrealizowaniu projektu, który realnie rzecz ujmując – nie miał żadnych szans.

Nowoczesny, duży budynek oraz teren rekreacyjno-sportowy z parkingami, podjazdami dla osób niepełnosprawnych, spełniający wszystkie wymogi P/Poż oraz sanitarno-epidemiologiczne i dla przedszkola i szkoły udało się wyremontować i zaadaptować na potrzeby edukacyjne w pięć miesięcy. Wszystko w momencie, gdy wokół szalała burza, a trudności wydawały się nie do pokonania.

Wcześniej miejsce, do którego strach było zajrzeć – w mgnieniu oka zmieniło się diametralnie. A zaczęło się od marzeń w młodości, odpowiedzi na powołanie oraz odwagi w realizacji drogi, którą wyznaczył Wykonawca cudu. Posłuchajcie jak tamten czas wspomina Monika Kszczot, dyrektor przedszkola Samuel.

Książkę można kupić bezpośrednio u autorki – dr Elżbiety Bednarz.

Tak wyglądał budynek w momencie rozpoczęcia remontu.

Please follow and like us:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial