Co ze szkółką niedzielną?

W większości kościołów w najbliższym czasie nie będą odbywać się zajęcia szkółek niedzielnych. Co można w tej sytuacji zrobić? Jak sprawić, by dzieci nie traciły możliwości zdobywania wiedzy biblijnej? Rozmawialiśmy o tym z Elżbietą Bednarz, dyrektorem Służby Katechetycznej Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce. 

Jeśli szkółka niedzielna jest prowadzona w ramach systemu oświaty, podlega decyzji Ministra Edukacji Narodowej. Ten podjął decyzję, że zawieszone są zajęcia stacjonarne dla klas 4 – 8 szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Dzieci z tej grupy wiekowej nie mogą uczestniczyć w zajęciach.

Problem może dotyczyć jednak również młodszych dzieci, ponieważ aktualnie w kościołach obowiązują limity osób i występuje duża absencja na nabożeństwach. Elżbieta Bednarz przekonuje, że jest rozwiązanie tego problemu. Zachęca nauczycieli szkółek ze wszystkich kościołów, by prowadzili zajęcia dla najmłodszych zdalnie.

Tam gdzie nie jest to możliwe, w naukę dzieci mogą zaangażować się również rodzice. Ci, którzy nie wiedzą jak to zrobić, mogą skontaktować się z osobami, które prowadzą w kościołach zajęcia i poprosić o podpowiedź, jaki materiał przerobić.

Zapraszamy na całą rozmowę z Elżbietą Bednarz, dyrektorem Służby Katechetycznej Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial