Co zagraża naszym dzieciom?

Pod koniec sierpnia odbyła się już po raz trzeci Ogólnopolska Konferencja dla Rodziców i Nauczycieli. Wydarzenie zorganizowała Misja Pokoleń wraz ze Służbą Katechetyczną Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce.

Tegorocznym tematem przewodnim były „Wyzwania w wychowaniu i nauczaniu biblijnym dzieci i młodzieży we współczesnym świecie’’. Posłuchajcie, co dziś jest głównym zagrożeniem dla naszych dzieci. Opowiada o tym Michał Slawik, dyrektor Misji Pokoleń.

Podczas spotkania, w którym uczestniczyli rodzice, nauczyciele szkółek biblijnych próbowano odpowiedzieć na pytania, w jaki sposób Kościół powinien odpowiadać na wyzwania i zagrożenia. Rozmawiano również o tym, jak prowadzić dzieci do bliskiej relacji z Bogiem i Jego Słowem.

Celem naszym jest również, by wzajemnie się wspierać w wyzwaniach jakie przed nami stoją, by budować połączenia pomiędzy rodzicami i nauczycielami. Byśmy mogli wzajemnie dzielić się zasobami i modlić się o siebie – mówi Michał Slawik, dyrektor Misji Pokoleń.

Dyrektor Misji Pokoleń podkreśla, że takie spotkania są niezwykle ważne szczególnie teraz, ponieważ zbliża się nowy rok szkolny, a co za tym idzie, wzmożona praca podczas zajęć w szkółkach niedzielnych. Uczestnicy spotkania przed nowym rokiem szkolnym apelują do rodziców.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial