Brutalny atak na chrześcijan w Indonezji

Terroryści z East Indonesia Mujahideen zamordowali czterech chrześcijan we wsi Lemban Tongoa położonej w prowincji Celebes Środkowy w Indonezji. Trzech mężczyzn zabito nożem a ich głowy ścięto. Czwarty został spalony żywcem w swoim domu. Sześć domów, prowizoryczna kaplica oraz budynek Armii Zbawienia, również stanęły w płomieniach.

Około godziny 8 rano do wsi wjechało około 10 mężczyzn uzbrojonych w miecze i broń palną. Według ocalałej Kandi, córki jednego z zabitych chrześcijan, wszyscy mieszkańcy wioski zostali wezwani do wyjścia ze swoich domów. Terroryści mieli już wytypowane ofiary. Wśród wytypowanych był ojciec Kandi. Poderżnięto mu gardło. Kiedy dżihadyści zaczęli mordować, część mieszkańców uciekła do lasu.

Lokalni partnerzy Open Doors, pomimo trudności związanych z podróżowaniem w czasie pandemii, dotarli do wsi i otoczyli ofiary opieką. Władze ewakuowały wieś. Jak dotąd indonezyjskie siły bezpieczeństwa nie aresztowały napastników.

East Indonesia Mujahideen jest jedną z kilkudziesięciu grup powiązanych z tzw. Państwem Islamskim. Cztery lata przywódca tej grupy terrorystycznej został zabity i od tego czasu nie przeprowadziła ona żadnych ataków. Jednak ostatni akt terroru jest dowodem na to, że grupa jest aktywna.

Prosimy o modlitwę za rodziny zamordowanych i wszystkie ofiary ataku.

Maciej Maliszak, Open Doors Polska

Please follow and like us:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial