Bread of life: potrzebne pieniądze na remont budynku w Długiej Goślinie

Fundacja Bread of life niosąca pomoc bezdomnym i uzależnionym od ponad 10 lat robiła to w domu New Life Center w Długiej Goślinie, niedaleko Poznania. Wieloletni program się skończył i teraz budynek musi przejść remont. 

Zapraszamy na rozmowę z Reinierem van den Berg z Fundacji Bread of life.

Przez ponad dekadę NLC działał jako pomost dla bezdomnych mężczyzn, gdzie mogli oni znaleźć swoje miejsce na świecie – nie na ulicy, a z powrotem w społeczeństwie – realizując swoje mocne strony i potencjał, ciężko pracując nad tym, aby być lepszymi osobami. Ale z powodu ponad dziesięcioletniej działalności z setkami uczestników, NLC jest teraz miejscem, które wymaga kompleksowych napraw: łazienki, kuchnia, sypialnie, pomieszczenia socjalne.

Przez ostatni rok ludzie z Bread of Life ciężko pracowali nad doprowadzeniem tego „Niebieskiego Domu” do wymaganego stanu. I chociaż nikt nie mieszkał w NLC podczas tych renowacji, ośrodek nadal działał jako Latarnia Nadziei w okolicy poprzez dystrybucję żywności dla potrzebujących rodzin, obozów młodzieżowych i spotkań społeczności.

Budynek po remoncie będzie miejscem, gdzie pomoc będą otrzymywać nie tylko bezdomni, ale także całe rodziny. Będą tam prowadzone działanie prewencyjne.

Do tej pory na niezbędne remonty wydano kilkadziesiąt tysięcy złotych. To jednak nie wystarczy, by budynek spełniał swoją funkcję. Fundacja prosi o wsparcie, można to zrobić wchodząc na ta stronę – https://www.zostananiolem.pl/campaigns/remont-nl/

Źródło: www.zostananiolem.pl

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial