BOGATY W WYDARZENIA TYDZIEŃ EWANGELIZACYJNY!

Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie to dla wielu obowiązkowy punkt podczas wakacyjnych podróży. W tym roku to popularne wydarzenie odbędzie się już po raz 74!

Tydzień Ewangelizacyjny odbędzie się w dniach od 2 do 9 lipca. Na uczestników czeka wiele niezapomnianych wydarzeń – wykłady, koncerty, spotkania ewangelizacyjne, a także spektakle i artystyczne oraz sportowe zajęcia dla dzieci. -Tydzień Ewangelizacyjny to jedno z największych wydarzeń tego typu w tej części Europy – mówi Tymoteusz Bujok, dyrektor Centrum Misji i Ewangelizacji, które jest organizatorem imprezy. -Cieszy nas przede wszystkim fakt, że z roku na rok przybywa uczestników. W zeszłym roku każdego dnia w spotkaniach ewangelizacyjnych brało udział około 1500 osób.
Tydzień Ewangelizacyjny jest organizowany nieprzerwanie od 1950 roku. Przez lata zmieniali się jego organizatorzy, ale idea jest wciąż ta sama. -Naszym sukcesem jest przede wszystkim to, że Pan Bóg przyznaje się do tego dzieła i zmienia serca uczestników TE. Konsekwencja organizatorów i wierność idei, jaka nam przyświeca, także mają duże znaczenie – wyjaśnia dyrektor CME.
Głównym mówcą na Tygodniu Ewangelizacyjnym będzie w tym roku Geleto Simesso – pochodzący z Etiopii pastor, który jest także wiceprezesem szkoły biblijnej i zajmuje się szkoleniem liderów. Wieczorami uczestników Tygodnia Ewangelizacyjnego czeka uczta muzyczna. W tym roku na dzięgielowskiej scenie wystąpią:
-Fisheclectic – zespół założony przez małżeństwo Joannę i Łukasza. Na swoim koncie mają już kilka albumów muzycznych, które cieszą się dużą popularnością.
-Pytki Doś – reaktywowany zespół, grający tzw. mocną muzykę, który powraca na scenę po 10 latach przerwy.
-Gabi Gąsior – artystka, która wystąpi z autorskim projektem Niebo, na który składa się 15 utworów zaaranżowanych dla 25-osobowej grupy wokalnej.
Podczas TE będzie można też nabyć chrześcijańską literaturę i inne drobiazgi. Obecnie organizatorzy poszukują wolontariuszy, którzy będą potrzebni do obsługi technicznej wydarzenia, a także osób chcących poprowadzić zajęcia dla dzieci.
UG

Link do programu tegorocznego TE:

Program

Link dla zainteresowanych wolontariatem:

Wolontariat

Zdjęcie pochodzi ze strony cme.org.pl.

Please follow and like us:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial