Baptyści TV

Lockdowny szczęśliwie już za nami. Utrudniły nam one funkcjonowanie w wielu dziedzinach życia, ale także wyzwoliły kreatywność. Właśnie w tym czasie powstał niezwykły chór pastorów. Zaśpiewali oni wspólnie, mimo że każdy był w swoim domu. Nagranie krąży po Internecie i staje się coraz popularniejsze.

W tym ciekawym przedsięwzięciu wzięło udział siedemnastu pastorów Kościoła Chrześcijan Baptystów z całej Polski. Inicjatorem i pomysłodawcą akcji był Remek Neumann – pastor zboru w Zduńskiej Woli, a także chórzysta z wieloletnim stażem. – Udział w tym przedsięwzięciu zaproponowałem trzydziestu pastorom, a zgodziło się siedemnastu – opowiada pastor. –Uderzyłem do tych, o których wiedziałem, że umieją śpiewać. Wszyscy z zaangażowaniem podeszli do sprawy.

Pastorzy zaśpiewali znaną pieśń pod tytułem „W Chrystusie jest nadziei dar”. Każdy z nich nagrał nie tylko audio, ale i video, dzięki czemu powstał „teledysk”, który swoją premierę miał na ogólnopolskiej konferencji Kościoła. –Owacje były długie – mówi pastor Remek.

Jednym z chórzystów był Adrian Stróżek, pastor zboru w Gdańsku, który tak podsumowuje udział w tym przedsięwzięciu:Decyzja, by wziąć udział w projekcie była dosyć spontaniczna. Na “solowy” projekt bym się raczej nie pisał, ale połączyć siły z grupą pastorów, by stworzyć coś unikalnego, to była ciekawa propozycja. Skontaktował się ze mną pastor Remek Neumann, opowiedział mi o projekcie, odpowiedział na pytania, wyjaśnił całą “procedurę” i wyraziłem gotowość. Przećwiczenie otrzymanego materiału zabrało trochę czasu, a zostało okupione cierpieniem rodziny. W końcu swoją linię nagrałem (audio i video) i wysłałem Remkowi. Nie bardzo wiedziałem, czego się spodziewać jako produktu finalnego, ale to, co zostało zmontowane i wyprodukowane przerosło moje oczekiwania. Dziękuję za zaproszenie do projektu i jestem wdzięczny Bogu i braciom pastorom, że mogliśmy coś takiego wspólnie zrobić, i to w czasie najgłębszego covidowego lockdownu.

Nagrania poszły sprawnie i systematycznie spływały do organizatora. –Nikt nie miał problemów z obsługą sprzętu, nawet seniorzy. Wszystkie filmiki wpłynęły w terminie – to było bardzo miłe – podsumowuje pastor Neumann.

Po nagraniach materiał wpadł w ręce profesjonalistów od dźwięku i montażu filmowego. Aranżerem i osobą przygotowującą część chóralną dla chóru męskiego był dr Dawid Ber, chórmistrz i dyrygent wielu chórów w całej Polsce – zarówno kościelnych, jak i świeckich. Czuwał on nad całością procesu przygotowawczego i produkcyjnego. Profesjonalny montaż wykonał Janek Olejniczak. Niewykluczone, że powstaną kolejne podobne nagrania.

UG

Chóru pastorów można posłuchać tutaj:

 

 

Na portalu Ewangeliczne Media Informacyjne jest możliwość wysłuchania rozmów w ramach internetowej telewizji, prowadzonej przez Kościół Chrześcijan Baptystów – Baptyści TV. W tym odcinku prowadzący i jego goście próbują odpowiedzieć na pytania dlaczego tak ważny jest ślub? Dlaczego tak wiele osób decyduje się dziś żyć na tak zwaną „kocią łapę”.

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial