Alians Ewangeliczny o bieżących sprawach

Po dłuższej przerwie, w reżimie sanitarnym odbyło się spotkanie przywódców Aliansu Ewangelicznego w Polsce. Wcześniej, przez pandemię koronawirusa spotkania odbywały się on – line. Rozmawiano o ważnych rzeczach dla Kościoła ewangelicznego w Polsce.

Przywódcy rozmawiali między innymi o sytuacji Kościoła w Polsce w kontekście pandemii, a także o tym, jak będzie wyglądała rzeczywistość, kiedy pandemia się skończy. Poruszono również tematy związane z ostatnimi decyzjami, które wywołały  niepokoje społeczne Polaków – między innymi o decyzji Trybunału Konstytucyjnego i Strajku Kobiet, o którym w ostatnich miesiącach było bardzo głośno.

Romyślaliśmy o tym z troską. Nie próbowaliśmy rozmawiać wyłącznie w kategoriach politycznej poprawności, ale próbowaliśmy wniknąć w to, co na prawdę się dzieje w kraju, także w sercach ludzi – mówi Marek Kamiński, biskup Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce.

Podczas spotkania rozmawiano również o działaniach, jakie w ostatnich miesiącach prowadzi Ewangeliczna Polska. Chodzi między innymi o wydanie publikacji „Kim są ewangeliczni chrześcijanie”. Ma to być publikacja, która w sposób prosty tłumaczy podstawowe prawdy wiary w Kościele ewangelicznym w Polsce. Publikacja będzie dystrybuowana przez wiele Kościołów w Polsce.

W zarządzie Aliansu Ewangelicznego znalazła się nowa osoba – Wojciech Włoch, biskup Kościoła Bożego w Polsce. Aliansowi Ewangelicznego przewodniczy Marek Kamiński, biskup Kościoła Zielonoświątkowego.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial